Vabljeno predavanje pri APS2: Bogdán Zaválnij: Random and Parallel Algorithms a journey from Monte Carlo to Las Vegas (Google Maps couldn’t help three years ago!)

Submitted by mjekovec on Mon, 06/05/2017 - 11:23

V petek, 19. maja 2017 je bilo pri predmetu Algoritmi in podatkovne strukture 2 vabljeno predavanje profesorja Bogdana Zavalnija z univerze v Pecsu. Govoril je o naključnostnih in vzporednih algoritmih Monte Carlo in Las Vegas. Posnetek predavanj

Prvi mojstri učitelji v Sloveniji

Submitted by NatasaMori on Mon, 09/19/2016 - 09:14

Člani laboratorija LUSY s kolegoma iz FMF in Gimnazije Bežigrad smo konec avgusta v okviru projekta NAPOJ organizirali in izpeljali delavnico za tako imenovane mojstre učitelje (v Angliji take učitelje imenujejo master teachers). Na izjemno aktivni in živahni delavnici so mojstri učitelji naredili in pripravili gradiva za poučevanje osnov programiranja, ki bodo predstavljena vsem slovenskim učiteljem.

Bronasta medalja na CEOI

Submitted by mjekovec on Mon, 07/25/2016 - 14:34

Slovenski dijaki so se ponovno uspešno odrezali na Srednje-evropski olimpijadi informatike CEOI v Romuniji, v kraju Piatra-Neamț. V ekipi so štirje tekmovalci in sicer Mihail Denkovski, Rok Krumpak, Tim Poštuvan in Žiga Željko, ki je tudi dosegel bronasto medaljo! Uradni rezultati bodo kmalu dosegljivi tudi na uradni spletni strani.

Napoved: dr. Jeremy Barbay, Univerza v Čilu

Submitted by mjekovec on Mon, 06/20/2016 - 10:12

Od ponedeljka 20. junija do petka, 24. junija bo imel LUSY čast gostiti vabljenega predavatelja iz Univerze v Čilu. dr. Jeremy Barbay bo imel v torek, 21. junija ob 11h vabljeno predavanje na LALGinarju, v četrtek, 23. junija ob 11h pa vabljeno predavanje na FRI piškotu z naslovom Optimal Prefix Free Codes with Partial Sorting.

Prosojnice, posnetek in več informacij o vabljenih predavanjih >>>

Vabljeno predavanje pri APS2: Domen Mongus - Algoritmi za obdelavo 3D oblakov točk

Submitted by mjekovec on Thu, 05/26/2016 - 14:56

V četrtek, 26. maja 2016 bo pri predmetu Algoritmi in podatkovne strukture 2 vabljeno predavanje doc. dr. Domna Mongusa s Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Domen Mongus iz Laboratorija za geometrijsko modeliranje in algoritme multimedijev (GeM2A) se ukvarja z obdelavo in analizo podatkov, zajetih iz sistema LIDAR. Govoril bo o učinkovitih algoritmih in podatkovnih strukturah za obdelavo 3D oblakov točk. Vabljeni.