Napoved: Poletna šola algoritmov in podatkovnih struktur - LADS^3 2014

Submitted by mjekovec on Mon, 06/16/2014 - 10:41

Vse diplomante kot tudi raziskovalce, ki se zanimajo za poglobljeno znanje o algoritmih in podatkovnih strukturah vabimo na Poletno šolo algoritmov in podatkovnih struktur - LADS3 2014. Poletna šola bo potekala od 1.-5. septembra 2014 v prostorih nove stavbe Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani.

Na LADS3 2014 se bo udeležencem predstavilo zadnje raziskave s področja algoritmov in podatkovnih struktur. Teme bodo zajemale napredne podatkovne strukture, priponska drevesa in polja, algoritem Burrows-Wheeler, izzive pri izvedbah gradnje podatkovnih struktur in pri poizvedbah ter sprotnih strategijah za iskanje in preiskovanje.

Poletno šolo bodo vodili mednarodno priznani strokovnjaki:

• Ian Munro (Univerza v Waterlooju, Kanada)

• Roberto Grossi (Univerza v Pisi, Italija)

• Bengt Nilsson (Univerza v Malmöju, Švedska)

• Andrej Brodnik (Univerza v Ljubljani, Slovenija)

Rok za prijavo je 15. avgust 2014.

Mednarodna delavnica bo potekala v sklopu projekta "Internacionalizacija Univerze v Ljubljani".