Član Lusy-ja med najboljšimi na DragonHacku

Submitted by NatasaMori on Tue, 05/24/2016 - 21:41

Na Fakulteti za računalništvo in informatiko se je 14. in 15. maja odvijal študentski hackaton DragonHack 2016, kjer je bil med zmagovalci tudi novi član našega laboratorija, Sandi Režonja.

Sandi Režonja, Andraž Jelenc in Anže Kolar so zmagali v kategoriji najboljši hack za študente, saj so naredili portal s storitvijo, ki omogoča študentom menjave terminov vaj. Študent, kateremu je bil dodeljen neželen termin, lahko izbere termine, ki si jih želi in pred izvajanjem vaj algoritem avtomatsko najde najboljše menjave med študenti. Metoda je 2-3 krat bolj efektivna kot  menjave le med dvema študentoma naenkrat. Problem se prevede na iskanje disjunktnih ciklov z največ vozlišči v bipartitnem usmerjenem grafu, rešili pa so ga z uporabo madžarske metode. Upajo, da bo uspelo njihovo storitev integrirati v sistem fakultete.

Čestitamo!