Za ponovitev učne snovi najprej navedi definicijo pojma, nato s klikom pojma preveri svoj odgovor.
Uporabniški programi se izvajajo v uporabniškem načinu (user mode), jedro pa v jedrnem (privilegiranem) načinu (privileged/kernel mode).
Nadnadzornik (hypervisor ali virtual machine monitor) poskrbi za iluzijo dejanskega računalnika.
Ob vklopu računalnika se začne izvajati program PC BIOS. V okoljih MS Windows in Mac OS X naloži OS, drugod pa naloži nalagalnik, ki poskrbi za nalaganje OS.
Glavni nalogi OS sta premoščanje vrzeli med strojno opremo in našimi programi ter dodeljevanje različnih virov uporabniškim programom.
Navidezni računalnik omogoča izvajanje več operacijskih sistemov hkrati v istem računalniku. Dejansko je identična kopija strojne opreme.
Program, ki skrbi za delovanje naših programov prek določene strojne opreme. Sestavljen je iz treh delov: jedra, sistemskih knjižnic in sistemskih programov.
Prekinitev (interrupt) je dogodek, ki začasno prekine delovanje izvajanega programa.
Programi, ki jih uporabljamo z računalnikom ali jih napišemo sami. Tiste, ki jih uporabljamo uporabniki, pa so uporabniška programska oprema.
Sistemski klic spremeni način delovanja iz uporabniškega v jedrnega in obratno.
Samostojno gnani programi, ki se izvajajo v uporabniškem načinu. V operacijskih sistemih Unix jih imenujemo demoni (daemon), v okolju Windows pa storitve (services).
Omogoča zagon različnih (uporabniških) programov. Primera sta ukazna vrstica in grafični uporabniški vmesnik z namizjem.