V primeru, da nadlegovanja ne morete zaupati bližnjim, poiščite pomoč pri svetovalnih službah. Pomoč po telefonu otrokom in mladostnikom v stiski ponuja Tom 116111 (www.e-tom.si). Nasvete o nadlegovanju pa najdete na spletni Točki osveščanja o varni rabi interneta safe.si.
Kazenski zakonik določa, da se z zaporom do enega leta ali denarno kaznijo kaznuje vsakogar, ki neupravičeno slikovno snema ali zajame slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegove privolitve in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost, oziroma vsakogar, ki takšno snemanje neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek prikazuje oziroma ji kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani.
V primeru spletnega nadlegovanja se ne smemo zapreti vase in se izolirati pred okolico. Napadeni si bodo pomembno izboljšali položaj, če bodo o nadlegovanju obvestili osebe, ki jim zaupajo. Lahko so to starši, učitelji, upravitelji računalniškega omrežja v šoli, svetovalci ali prijatelji.
Veliko vlogo pri pomoči žrtvam imajo tudi priče nadlegovanja. Nadlegovanja vrstnikov so večinoma objavljena na spletnih medijih (družabna omrežja, klepetalnice ...), ki so vidni večjemu krogu uporabnikov. Priče spletnega nadlegovanja lahko žrtvam pomagajo s podporo (pogovor, tolažba ...), dokumentiranjem nadlegovanja in s tem, da obvestijo druge (starši, učitelji, ob hujših grožnjah policijo ...).
Kako postopati ob spletnem nadlegovanju: