Posledice pretirane uporabe elektronskih naprav so izolacija, zanemarjanje samega sebe in bližnjih, izgubljanje občutka za čas in dogajanje okoli sebe. V skrajnih oblikah posamezniki začnejo zanemarjati bližnje zaradi velikega števila ur, ki jih preživijo pred računalnikom, ali celo izgubljati stik z resničnostjo.
Posledice prekomerne uporabe elektronskih naprav so podobne kot pri uživanju prepovedanih drog, patološkem hazarderstvu, motnjah hranjenja ali alkoholizmu ipd. V skrajnih primerih se lahko posameznik popolnoma izgubi v navideznem svetu, saj mu ta začne narekovati življenjski ritem, kar ima za neizogibno posledico težave v vsakodnevnem življenju.
Prekomerna uporaba elektronskih naprav nedvomno vpliva na uspeh v šoli in družabno življenje. Odvisniki več časa preživijo sami, kar slabo vpliva tudi na odnose s fantom/punco. Zasvojeni so lahko tudi starši, ki lahko v skrajnih primerih začnejo zanemarjati svoje otroke.
Nadlegovanje, nasilje, ustrahovanje ali trpinčenje niso novi pojavi, s prihodom novih informacijskih tehnologij pa so dobili nove razsežnosti in oblike. Telefon, računalnik in internet posamezniku ponujajo obilo novih možnosti pri izobraževanju, delu ali družabnem življenju. Prek komunikacijskih kanalov nas zbližajo z drugimi in tako povečajo posameznikov doseg in vpliv. Prav zaradi lastnosti informacijskih tehnologij ima lahko spletno nadlegovanje resnejše posledice od običajnih vrst nasilništva.
Kot spletna nadlegovanja označujemo vsa dejanja, ki so povzročena na daljavo z uporabo elektronskih naprav.
Med spletno nadlegovanje štejemo: